• Akcija "Atvirukas Senjorui"

    2021-09-21

    "Aš esu su tavimi per visas dienas" (plg. Mt 28,20) - šie žodžiai yra artumo ir vilties pažadas, kurį žmonės gali duoti vieni kitiems. Artėjant pagyvenusių žmonių dienai norime savo pavyzdžiu parodyti, kad bet kokio amžiaus žmogus yra svarbus visuomenės narys ir kiekvienas gyvenimo etapas yra dosnus spalvų ir įsimintinų akimirkų. Senjorų gyvenimo išmintis ir patirtis - tai neišsenkantis vertybių šaltinis, iš kurio, mes, kiekvienas galime semtis stiprybės savo kasdienybėje.

    Net kas trečias vyresnis negu 65 metų žmogus Lietuvoje gyvena vienas. Kai kurie senjorai neišeina iš namų ištisus metus. Psichologų teigimu, vienišumą išgyvenantys žmonės daug dažniau suserga depresija, jaučiasi nereikalingi, neįdomūs užmiršti. Juos slegia nepriteklius. Jie neretai atstumiami visuomenės, todėl dienas leisdami tarp keturių sienų ilgainiui praranda socialinius įgūdžius, o kartais net nebemato prasmės gyventi, tačiau senjorai patys nepasirenka vienišumo.

    Artėjant tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai, bendradatbiaudami su Žiežmarių bibliotekos kolektyvu prisijungėme prie akcijos „Atvirukas Senjorui“. Susiorganizavome kūrybines dirbtuves, kurių metu šilti žodžiai, linkėjimai nugulė į rankų darbo atvirutes. Mes žinome, jog kartais pakanka nuoširdaus rūpesčio tam, kad kitas vėl atrastų gyvenimo džiaugsmą ir pasijaustų žmogumi. Juk „senatvė gali parodyti žmogaus grožį, kaip gebėjimą priklausyti nuo kitų, priimti pagalbą, dalintis patirtimi ir sukaupta išmintimi. Išoriškai tarsi ne toks gražus buvimas atskleidžia vidinį žmogaus grožį. Kūnas nyksta, tačiau siela gali skleistis. Tai kančią ir senatvę padaro gražią. Mes pamirštame šią grožio dimensiją, kad grožis nėra vien akims, ausims ar uoslei, bet ir mūsų sielai. Siela mato giliau, ne tik tai, kas yra išorėje“. (Laisvos visuomenės instituto bei Katalikų balso atstovė Toma Bružaitė).

Puslapis "Akcija "Atvirukas Senjorui"" atnaujintas 2021-09-21

© 2016–2021 Strėvininkų socialinės globos namai. Valstybės biudžeto įstaiga

Kontaktai

Mokyklos g. 46 Mūro Strėvininkų km., Žiežmarių sen., Kaišiadorių r. sav., LT-56202. 
Tel.: 834653538;
Faks.: 834653538. 
El.paštas: strevininkup@gmail.com

Adresas

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre. Visos teisės saugomos teisės aktų nustatyta tvarka, kopijuoti bet kokią informaciją ar duomenis be rašytinio sutikimo draudžiama.
Juridinio asmens kodas: 290796410