Naujienos

2017-06-05 02:06:42

I. Simonaitytės 125 - osios gimimo metinės

                      I. Simonaitytės 125 - osios gimimo metinės

 

                      Savo širdies aš nenešioju ant delno. Esu daug kentėjus, daug nusivylus. Naje... Visko buvo! Visko! Ale to - niekas niekada nesužinos! Niekada.“ Evė Simonaitytė.

 

                       Sakoma, Ieva Simonaitytė yra paskutinioji Mažosios Lietuvos metraštininkė, unikali, talentinga rašytoja, savo kūriniuose vaizdavusi išskirtinius lietuvninkų likimus, todėl 2017 metai paskelbti Ievos Simonaitytės metais.

                      Šiltą, įsibėgėjusio pavasario popietę, susirinkome salėje paminėti  Ievos Simonaitytės 120-ųjų gimimo metinių jubiliejaus. Šia  proga prisiminėme ir pasidalinome mintimis apie rašytoją, jos autobiografiją, kūrybą, įvertinimus.

                      Antroje popietės dalyje turėjome galimybę pasiklausyti nuostabiai skambančių melodijų ir minčių, kurias atliko, pirmą kartą į svečius atvykęs, Kauno fortepijoninis trio, Lina Krėpštaitė (fortepijonas),Indrė Andruškevičiūtė (smuikas), Asta Krištaponienė (violončelė)  ir aktorius Remigijus Endriukaitis. Koncerto programoje girdėjome nepaprastą šiuolaikinės muzikos įvairovę ir aktoriaus skaitytus žodžius iš Jurgos Ivanauskaitės knygos “Jurga", Jurgos maldos ant angelo rūbo”: ,,Angele Sarge, atskrisk į mano širdį, kai tavęs šaukiuosi, pilna ilgesio, kupina liūdesio, sklidina nusivylimų, apimta nuovargio, pripildyta netikėjimo, nevilties ir nemeilės, Angele, Angele, Angele, be Tavęs nieko daugiau ir neturiu, tai neapleisk manęs nei dieną, nei naktį. " Iki sielos gelmių prasiskverbusios melodijos ir maldos žodžiai sujaudino salėje susirinkusius klausytojus.

Nuotrauka

Nuotrauka